close
На главную Факти про Камні Перстень-Талісман А. С. Пушкіна
Top Panel

Про каміння

318339

ЗНАКИ ЗОДІАКУ - ДАТИ НАРОДЖЕННЯ

in Камні та Зодіак
Аби визначити знак зодіаку по даті нарождення скористайтесь цією невеликою шпаргалкою. Отже дата вашого народження повинна припадати на один із зазначених…
137738

Дорогоцінні камені - назви та фото

in Метали
На сторінці представлені всі назви та фотографії дорогоцінних каменів, про які є інформація на сайті. Більшість каменів має різновиди (наприклад…
41613

Камені по знаках зодіаку

in Камні та Зодіак
Народи найбільших цивілізацій миру тисячоріччями створювали численні й самі оригінальні знакові системи. Саме звідти пішов обкутаний містичною символікою мова…
36339

КАМЕНІ для знака зодіаку ТЕЛЕЦЬ

in Камні та Зодіак
Камені тельця, камені для знака зодіаку телець, дорогоцінні камені талісмани обережи амулети телецкамни для знака зодіаку ТЕЛЕЦЬ: Авантюрин, агат, александрит,…

Перстень-Талісман А. С. Пушкіна
Портрет А.З Пушкіна.В А. С. Пушкіна було два персні із сердоліками. Перший з них прикрашений оранжево-червоним каменем з вирізаної на ньому турою із трьома амурами. Це кільце він програв у дружній лотереї в 1820 році в Гурзуфі. Приз дістався Марії Миколаївні Раєвській. Пізніше вона вийшла заміж за князя М. С. Волконського, а після суду над декабристами в 1826 році виїхала слідом за ним у Сибір. Раєвська зберігала перстень все життя, а перед самою смертю передала його своєму синові. Зараз цю реліквію можна побачити в Музеї-Квартирі А. С. Пушкіна (набережна ріки Мийки, 12).

Кільце із сердоліком, програне Пушкіним у лотерею.Другий перстень із сердоліком виявився в Пушкіна в 1824 році - коли він, залишаючи Одесу, відправлявся у свій родовий маєток Михайловское. Кільце поетові подарувала дружина губернатора Криму й Новоросії графиня Єлизавета Ксаверьевна Воронцова - дама, який Пушкін був у ті роки щиро захоплений. У графині було два однакові золоті персня із сердоліками, що дісталися їй у спадщину від батька. На поверхні кожного з каменів було гравірування з написом на давньоєврейському:

"Симха, син поважного рабби Йосипа, так буде благословенна його пам'ять".

Це були стародавні поминальні персні-печатки. Швидше за все них виготовили кримські євреї караїми в місті Чуфут-Кале. Один з таких перснів-двійників графиня й подарувала поетові в день прощання
Саме цьому кільцю присвячені рядки:

"Зберігай мене, мій талісман,
Зберігай мене в дні гоненья,
У дні раскаянья, волненья:
Ти в день суму був мені даний."...

Відбиток на сургучі персня-талісмана, що належав А.С. Пушкіну.Працюючи над цими віршами, Пушкін кілька разів залишив відбиток свого талісмана-печатки на чернетках. Точно такі ж відбитки були й на сургучевих печатках листів, які поет, перебуваючи в Михайлівськім, іноді одержував від Єлизавети Воронцовой.
По твердженнях пушкіністів, поет не знав про щирий зміст напису на своєму сердоліковому персні, і вважав його сильним оберегом. Він писав про нього:

Милий друг! від преступленья,
Від серцевих нових ран,
Від зради, від забвенья,
Збережи мій талісман”!

Більше того, уважається, що Олександр Сергійович увірував, що цей перстень оберігає його поетичний дарунок. Щораз, знімаючи його з пальця, поет поміщав своє кільце в спеціальний сап'яновий футляр, що зберігається в його секретері
Але на жаль, перстень-талісман не вберіг Пушкіна від смертельної рани під час дуелі з Дантесом. За згодою його вдови Наталії Миколаївни перстень із руки загиблого поета зняв Василь Андрійович Жуковський. В одному зі своїх листів в 1837 році, він написав:

«Перстень мій є так званий талісман; підпис арабська, що значить не знаю. Це Пушкіна перстень, їм оспіваний і знятий мною з мертвої його руки».

Єлизавета Ксаверьевна ВоронцоваПриблизно сорок років через син Жуковського передав реліквію Іванові Сергійовичу Тургенєву. А той заповів перстень відомій співачці Поліні Віардо. В 1887 році кільце було передано нею в дарунок Пушкінському музею Александровского ліцею. Там воно зберігалося аж до 23 березня 1917 року, коли його разом з іншими музейними цінностями викрав один зі служителів ліцею. Злочинець був пійманий досить швидко.

Під час наслідку він зізнався, що продав перстень лахмітникові. Незабаром знайшли і його. Були повернуті всі цінності, крім однієї - сердолікового персня-талісмана А. С. Пушкіна. Слід цієї реліквії загубився в історії. Можливо, і назавжди.

На цьому історію талісмана поета можна було б і закінчити, якби не одна обставина. Після пропажі персня музейна адміністрація звернулася до спадкоємців графині Воронцовой із проханням надіслати на заміну украденому перстень-близнюк. Вони погодилися, але так і не змогли його знайти. Він також безвісти изчез, як і його двійник. Можливо, це й простий збіг. Невідомо.

Додатково про камінь
Історично мінерал нефрит щільно прив'язаний до епохи с
Сподумен добувається людиною досить давно, але як ювел
Краплинне срібло - рідкий і дуже гарний матеріал, що ма
Місячний камінь - це камінь легенд і романтичних істор
Камені, які вважаються дорогоцінними, давно перестали
Вульфеніт - складний мінерал у всіх змістах. Він має ск