close
На главную Камні та Історія Палеозойська ера
Top Panel

Про каміння

318216

ЗНАКИ ЗОДІАКУ - ДАТИ НАРОДЖЕННЯ

in Камні та Зодіак
Аби визначити знак зодіаку по даті нарождення скористайтесь цією невеликою шпаргалкою. Отже дата вашого народження повинна припадати на один із зазначених…
137717

Дорогоцінні камені - назви та фото

in Метали
На сторінці представлені всі назви та фотографії дорогоцінних каменів, про які є інформація на сайті. Більшість каменів має різновиди (наприклад…
41606

Камені по знаках зодіаку

in Камні та Зодіак
Народи найбільших цивілізацій миру тисячоріччями створювали численні й самі оригінальні знакові системи. Саме звідти пішов обкутаний містичною символікою мова…
36323

КАМЕНІ для знака зодіаку ТЕЛЕЦЬ

in Камні та Зодіак
Камені тельця, камені для знака зодіаку телець, дорогоцінні камені талісмани обережи амулети телецкамни для знака зодіаку ТЕЛЕЦЬ: Авантюрин, агат, александрит,…

Палеозойська ера
Палеозойська ера почалася близько 540 мільйонів років тому й закінчилася приблизно 250 мільйонів років тому. Вона тривала 290 мільйонів років. Перший період Палеозойської ери - кембрійський, почався з масового поширення живих організмів з мінеральним кістяком. Довгий час уважався, що тоді ж виникли й багатоклітинні організми, але вивчення вендской (едиакарской) фауни показав, що м'якотілого багатоклітинного, позбавленого мінерального кістяка, виникли значно раніше. Зараз палеонтологи думають, що окремі види, що володіли різними кістяковими елементами, могли з'явиться й до початку Палеозою, але вони не були масовими.

Протягом Палеозою виникає величезна кількість типів і класів живих істот. Життя дуже сильно ускладнюється. Якщо на самому початку Палеозою всі живі організми живуть у морях, а найрозвиненішими живими істотами є головоногі молюски, то наприкінці останнього періоду Палеозойської ери - пермського, на суші, покритої лісами, уже існують не тільки амфібії й рептилії, але й примітивні ссавці.

Саме в Палеозої відбувається освоєння суши, спочатку рослинами, потім членистоногим, а потім уже й хребетними. Освоєння нового середовища перебування приводить до виникнення нових пристосувань і адаптаций, з'являються зовсім нові організми, здатні жити в нових умовах. мілководдя, Що Освоюють, і напівзатоплені ділянки узбереж нащадки риб - амфібії, живуть на розмитій границі води й суши, але все-таки ще у воді. Рептилії, завдяки більше щільним шкірним покривам і розмноженню захищеними від висихання, на відміну від ікри амфібій, яйцями, уже по-справжньому освоюють сушу.

Морське життя не тільки «вихлюпується» на сушу, але й постійно ускладнюється в рідному середовищі перебування. Безроздільно панували на початку Палеозою в товщі води головоногих молюсків тіснять риби. Частина головоногих вимирає, але виникають усе більш складно організовані види, з'являються амоніти, розквіт яких прийде на наступну еру - Мезозойську.

Із середини Палеозою життя починає освоювати ще одне середовище - повітряну. Але поки в повітря піднімаються тільки членистоногие - комахи. Для хребетних повітря ще закрите - вони освоять це середовище тільки в тріасі - першому періоді Мезозою.

Звичайно, протягом усього Палеозою йде не тільки виникнення нових груп живих організмів, але й вимирання старих, не встигаючих пристосується до новій, що змінюється обстановці. До середини Палеозою вимирають широко розповсюджені в кембрії членистоногие хижаки - аномалокариси й подібні їм види. Трилобіти, що домінували в донній фауні на початку Палеозою, і досягали в ордовикском періоді довжини в 90 сантиметрів, наприкінці Палеозойської ери - у карбоні й пермі, стають рідкого й дрібними - 1-2 сантиметра в довжину.

А завершується Палеозой грандіозним вимиранням наприкінці пермського періоду. Це вимирання по своїх масштабах перевершило всі інші відомі вимирання, у тому числі й знамените вимирання динозаврів наприкінці Мезозою. Наприкінці пермі зникло до 95% видів земної фауни. Причини цього катастрофічного вимирання, втім, як і інших подібних подій, точно невідомі. Глобальность і масовість вимирання свідчать про те, що в нього була якась загальна й масштабна причина. Прихильники катастроф винять у пермській кризі наймогутніше виверження вулканів на території сучасного Сибіру або падіння великого астероїда, слід від якого поки не знайдений. Є припущення, що падіння астероїда й спалах, що пішов за ним, вулканізму зв'язані один з одним. Інші дослідники винять у катастрофі різке глобальне потепління, перегрівши Землі, що привів до зменшення змісту кисню у воді океанів і загибелі як наземних, так і водних екосистем. Є й інші гіпотези. Жодна з них не може зараз уважатися більш-менш підтвердженої. Ясно одне - життя пережило цю кризу й вийшла на новий виток свого розвитку.
Додатково про камінь
Юра - юрський період - почався близько 215, а закінчився 14
Штучний камінь Polystone ще один матеріал для виробництва
КВІТКОВИЙ АГАТ - агат з малюнком, що нагадує квіти. ЦЕА
ЖАД, - а, м. - загальне найменування жадеита й нефриту. # В
Самою старою структурною характеристикою є зміст у ґр
ЛАБРАДОР, - а, м. - породообразующий мінерал сірого, темн