close
На главную Камні та Історія Палеозойська ера Кам'яновугільний період
Top Panel

Про каміння

315513

ЗНАКИ ЗОДІАКУ - ДАТИ НАРОДЖЕННЯ

in Камні та Зодіак
Аби визначити знак зодіаку по даті нарождення скористайтесь цією невеликою шпаргалкою. Отже дата вашого народження повинна припадати на один із зазначених…
136878

Дорогоцінні камені - назви та фото

in Метали
На сторінці представлені всі назви та фотографії дорогоцінних каменів, про які є інформація на сайті. Більшість каменів має різновиди (наприклад…
41429

Камені по знаках зодіаку

in Камні та Зодіак
Народи найбільших цивілізацій миру тисячоріччями створювали численні й самі оригінальні знакові системи. Саме звідти пішов обкутаний містичною символікою мова…
35982

КАМЕНІ для знака зодіаку ТЕЛЕЦЬ

in Камні та Зодіак
Камені тельця, камені для знака зодіаку телець, дорогоцінні камені талісмани обережи амулети телецкамни для знака зодіаку ТЕЛЕЦЬ: Авантюрин, агат, александрит,…

Палеозойська ера Кам'яновугільний період
Почався кам'яновугільний період 360 млн. років тому, закінчився 299 млн. років тому. Тривав карбон близько 60 млн. років. Саме в цей час формувалися підмосковні відкладення вапняків.

Своєю назвою період зобов'язаний величезним покладам кам'яного вугілля. Вугілля виникало з величезної кількості загиблих рослин, які накопичувалися й поступово захоранивались, не встигаючи розкладатися. Ці рослини - у першу чергу плауновидні й хвощевидні, досягали іноді 30 метрів у висоту. Відбулася перша диференціація рослинності на 4 фітогеографічні області.

Помітно різноманітніше стали наземні хребетні. Крім земноводних сушу населяли парарептилии й справжні рептилії - лепидозаври й звероящери. На відміну від земноводних, змушених триматися біля води, рептилії мали шкіру, здатну втримувати воду, і їхнього яйця були укладені в оболонку, що перешкоджає висиханню. Сушу освоїли гастроподи - равлика з легеневим типом подиху.

Особливий розквіт випробовували наземні членистоногие й у першу чергу комахи - деякі бабки мали розмах крил до 1 метра. У лісах існували гігантські метрові сколопендри, які могли бути грізними хижаками. На Землі було тепло, в атмосфері було дуже багато вуглекислого газу, що усиливали парниковий ефект. Видимо, кисню теж було більше чим зараз, тому що розміри комах лімітуються концентрацією кисню в атмосфері.

Втім, зважаючи на все, тепло було не завжди й не скрізь. Є дані, що в кам'яновугільному періоді було кілька епох заледеніння. Рівень моря часто мінявся. Так серед відкладень кам'яновугільного періоду в Підмосков'я є й відкладення суши з родовищами вугілля, і відкладення устя ріки, і типово морські відкладення.

У морях випробовують розквіт брахиоподи, моховинки, иглокожие - криноидеи й морські їжаки, молюски - гастроподи й головоногі - наутилоидеи. Корали будує рифи, а форамініфери фузулиниди місцями розмножуються настільки сильно, що з їхніх раковин утворяться фузулинидові вапняки.

Водні хребетні представлені в основному акулами й лучеперими рибами. Численні в попередні періоди трилобіти й прямораковинні головоногі стають рідкими, відчувається що ці групи поступово вгасають.
Додатково про камінь
Юра - юрський період - почався близько 215, а закінчився 14
Штучний камінь Polystone ще один матеріал для виробництва
КВІТКОВИЙ АГАТ - агат з малюнком, що нагадує квіти. ЦЕА
ЖАД, - а, м. - загальне найменування жадеита й нефриту. # В
Самою старою структурною характеристикою є зміст у ґр
ЛАБРАДОР, - а, м. - породообразующий мінерал сірого, темн