Top Panel

Про каміння

318216

ЗНАКИ ЗОДІАКУ - ДАТИ НАРОДЖЕННЯ

in Камні та Зодіак
Аби визначити знак зодіаку по даті нарождення скористайтесь цією невеликою шпаргалкою. Отже дата вашого народження повинна припадати на один із зазначених…
137717

Дорогоцінні камені - назви та фото

in Метали
На сторінці представлені всі назви та фотографії дорогоцінних каменів, про які є інформація на сайті. Більшість каменів має різновиди (наприклад…
41606

Камені по знаках зодіаку

in Камні та Зодіак
Народи найбільших цивілізацій миру тисячоріччями створювали численні й самі оригінальні знакові системи. Саме звідти пішов обкутаний містичною символікою мова…
36323

КАМЕНІ для знака зодіаку ТЕЛЕЦЬ

in Камні та Зодіак
Камені тельця, камені для знака зодіаку телець, дорогоцінні камені талісмани обережи амулети телецкамни для знака зодіаку ТЕЛЕЦЬ: Авантюрин, агат, александрит,…

Аквамарин

КАМЕНІ Й МІНЕРАЛИ. Аквамарин

каталог каменів і минералов. аквамарин
    Клас: силікати. Формула: Al2Be3Si6O18, бериллосиликат алюмінію. Твердість: 7,5-8. Питома вага: 2,67-2,71. Колір: блідо-голубий, небесно-голубий, зеленовато-голубой. Риса: біла. Схожі мінерали: евклаз, кіаніт, блакитний топаз, турмалін.

Аквамарин - різновид


Блиск скляний. Прозорість - від прозорого до непрозорого, дуже тендітний. Колір нестійкий. Може вицвітати під дією сонця. Аквамарини зеленувато-спаржевого кольору нерідко приймають за Підсилити колір аквамарина або додати зеленуватому бериллу аквамариновий колір можна шляхом нагрівання до 400°С у спеціальної печі. Всі різновиди берилла, у тому числі й аквамарин, зберігають колір при штучному висвітленні. Каменями високої якості вважаються інтенсивно блакитні, прозорі. Ювелірними зразками вважають тільки прозорі екземпляри.

У природі аквамарин іноді зустрічається й у досить великих кристалах. Найбільший з них досягав 110 кг (50 х 40 см) - знайдений у Бразилії. Більшість великих кристалів не ювелірні й не придатні до огранювання. У цей час розроблена технологія одержання синього аквамарина як у Росії, так і за рубежем.

За старих часів думали, що камінь може служити талісманом мудрості й вірної дружби; уважали його талісманом моряків і мандрівників. На гемах з аквамарина найчастіше вирізали морські сюжети, зображення Нептуна, Тритона.

У Збройовій палаті Кремля зберігається скіпетр польського короля Станіслава (30 см довжиною), виточений із цільного кристала прозорого аквамарина.

Родовища його є в Бразилії, Бірмі, Індії, Аргентині, Магадаскаре, у США, Мозамбіку, Кенії, ПАР, Китаї, Намібії, Зімбабве й у СНД (у Росії, на Уралі, у Забайкалье й на Україні).

Увага: «Східний аквамарин» - зеленувато^-жовтий «сіамський аквамарин» - зелена

Аквамарину присвячений №26 журналу Мінерали. Скарбу землі.


>
Додатково про камінь
КАМЕНІ Й МІНЕРАЛИ. Аурипігмент Клас: сульфіди. Формул
КАМЕНІ Й МІНЕРАЛИ. Азбест Клас: силікати. Формула: Mg6(OH
КАМЕНІ Й МІНЕРАЛИ. Арагоніт Клас: карбонати. Формула:
КАМЕНІ Й МІНЕРАЛИ. Апатит Синоніми: спаржевий камінь
КАМЕНІ Й МІНЕРАЛИ. Антимоніт Синоніми: стибніт, сурм'
КАМЕНІ Й МІНЕРАЛИ. Аметист Синоніми: агат пурпурний,