Top Panel

Про каміння

315645

ЗНАКИ ЗОДІАКУ - ДАТИ НАРОДЖЕННЯ

in Камні та Зодіак
Аби визначити знак зодіаку по даті нарождення скористайтесь цією невеликою шпаргалкою. Отже дата вашого народження повинна припадати на один із зазначених…
136929

Дорогоцінні камені - назви та фото

in Метали
На сторінці представлені всі назви та фотографії дорогоцінних каменів, про які є інформація на сайті. Більшість каменів має різновиди (наприклад…
41441

Камені по знаках зодіаку

in Камні та Зодіак
Народи найбільших цивілізацій миру тисячоріччями створювали численні й самі оригінальні знакові системи. Саме звідти пішов обкутаний містичною символікою мова…
35997

КАМЕНІ для знака зодіаку ТЕЛЕЦЬ

in Камні та Зодіак
Камені тельця, камені для знака зодіаку телець, дорогоцінні камені талісмани обережи амулети телецкамни для знака зодіаку ТЕЛЕЦЬ: Авантюрин, агат, александрит,…

Азбест

КАМЕНІ Й МІНЕРАЛИ. Азбест

мінерали й камені. азбест
    Клас: силікати. Формула: Mg6(OH)8Si4O10, водний силікат магнію. Твердість: 2,5-4. Питома вага: 2,5-2,6. Колір: ясно-жовтий, сіро-зелений, білий. Риса: біла.

Цим терміном


об'єднані природні волокнисті гідросилікати. Найчастіше це хризотил-азбест. Це шовковистий і волокнистий, широко розповсюджений у практичній діяльності людини мінерал.

Історія зберегла для нас обставини відкриття Азбесту у Росії. В 1720 р. селянин Сопрон Согра приніс уральському заводчикові Акинфию Демидову дивний камінь: відбитий молотком, він распушивался на найтонші м'які шовковисті нитки. І на Уралі почали добувати «кошлатий» камінь.

А через якийсь час Акинфий відправився в столицю й підніс Петрові I дуже незвичайну білу скатертину. За трапезою він як би невзначай пролив на неї суп і густий лікер. Зіпсовану скатертину він кинув у камін, а з вогню дістав її цілої, непошкодженої й без єдиної цятки! Скатертина була виткана з «кошлатого» каменю - азбесту.

Про азбест знали ще в древньому світі. Плиний Старший писав: «Є камінь для тканини, що росте в пустелях Індії, населених зміями, де ніколи не падає дощ, і тому він звик до жару. З нього роблять похоронні сорочки, щоб загортати трупи вождів при спаленні їх на багатті; з нього роблять для бенкетуючі серветки, які можна розжарювати на вогні».

«Азбест» у перекладі із грецького значить «невгасимий»: існувала думка, що його все-таки можна запалити, але не можна погасити

камені мінерали

В XVIII в. з азбесту робили ґноти, використовували його у вогнестійких спорудженнях. На початку XIX в. італійка Олена Перпенти вдостоїлася почесної медалі Суспільства заохочення промисловості за найтонші мережива, плетені з азбесту.

Цей мінерал хімічно стійкий, є гарним електричним ізолятором. З нього роблять захисний одяг для пожежників, термоізоляцію для парових казанів і труб, термостійку електроізоляцію.

На сьогоднішній день в азбесту виявлена дуже небезпечна якість - він канцерогенний, тобто сприяє утворенню раку.

Розповсюджений по усьому світі. Відомі родовища в Канаді (провінція Квебек), США, Росії, Зімбабве й на острові Кіпр. У Росії вони перебувають на Уралі (в 60 км від Заїсти, біля міста Азбест) і Втуве.


>
Додатково про камінь
КАМЕНІ Й МІНЕРАЛИ. Аурипігмент Клас: сульфіди. Формул
КАМЕНІ Й МІНЕРАЛИ. Арагоніт Клас: карбонати. Формула:
КАМЕНІ Й МІНЕРАЛИ. Апатит Синоніми: спаржевий камінь
КАМЕНІ Й МІНЕРАЛИ. Антимоніт Синоніми: стибніт, сурм'
КАМЕНІ Й МІНЕРАЛИ. Аметист Синоніми: агат пурпурний,
КАМЕНІ Й МІНЕРАЛИ. Амазоніт Клас: силікати. Формула: KA