close
Top Panel

Про каміння

315771

ЗНАКИ ЗОДІАКУ - ДАТИ НАРОДЖЕННЯ

in Камні та Зодіак
Аби визначити знак зодіаку по даті нарождення скористайтесь цією невеликою шпаргалкою. Отже дата вашого народження повинна припадати на один із зазначених…
136998

Дорогоцінні камені - назви та фото

in Метали
На сторінці представлені всі назви та фотографії дорогоцінних каменів, про які є інформація на сайті. Більшість каменів має різновиди (наприклад…
41454

Камені по знаках зодіаку

in Камні та Зодіак
Народи найбільших цивілізацій миру тисячоріччями створювали численні й самі оригінальні знакові системи. Саме звідти пішов обкутаний містичною символікою мова…
36010

КАМЕНІ для знака зодіаку ТЕЛЕЦЬ

in Камні та Зодіак
Камені тельця, камені для знака зодіаку телець, дорогоцінні камені талісмани обережи амулети телецкамни для знака зодіаку ТЕЛЕЦЬ: Авантюрин, агат, александрит,…

Ековандализм

Прогулюючись недавно по занедбаному пляжі в Шотландії, я не змогла встояти від спокуси взяти кілька каменів яйцеподібної форми, якими був покритий весь берег, пише кореспондент журналу New Scientist Кейт Ревильос. Я ще подумала, як симпатично вони будуть смотреться в моєму саду. Мни в голову не прийшли такі слова як "екологія" і "вандалізм".

Усе було прекрасно, поки я не почув про "збереження землі", що росте природоохоронному русі, спрямованому на те, щоб захистити камені й мінерали, точно також як ми охороняємо рідких тварин або музейні експонати.

Учені затверджують, що збір гальки й черепашок наносить таку ж шкоду навколишньому середовищу, як викопування диких квітів або руйнування пташиних гнізд. Унікальні геологічні утворення Землі всі частіше перебувають під загрозою, говорять вони, поховані під новими забудовами, приховувані за береговими зміцненнями, перетворені в смітники й знищувані усе більше непередбаченою погодою.

Навіть геологи зіграли тут свою негативну роль: необережне буравлення шпар і забір проб перетворили багато важливих природних об'єктів в "голландський сир" з купою дірочок. Тепер, говорять ті ж геологи, прийшов час виявити каменям та повага, який вони заслуговують.

Ви можете подумати, що, будучи планетою, що майже цілком складається зі скельних порід, уже чого-чого, а каменів явно Землі вистачає. Але, говорячи про геозащите, екологи не мають на увазі захист старих каменів. Мова йде про інформацію, що вони містять.

"Геологія дозволяє нам зрозуміти еволюцію Землі, на якій ми живемо", - відзначає Крис Клиль із ProGEO, відомої також як Європейська асоціація по охороні геологічної спадщини. Камені "пам'ятають" всі, саме вони дають багатий матеріал про те, як формувалися океани, що змушує вулкани викидати, коли на Землі зародилося життя, і навіть, яка погода була 200 мільйонів років тому.

Візьмемо Стоктон Бар біля Солт-Лейк-Сіті, штат Юта. Для непідготовленого ока це лише купа піску й гравію, але для геолога - цей кам'яний завал еквівалент дуже рідкій книзі. Під час останнього льодовикового періоду, Стоктон Бар був створений хвилями й плинами Бонневиль, гігантського прісноводного озера, що покривало більшу частину західної території штату. Сьогодні ми можемо бачити залишки цього озера у вигляді Великого солоного озера, але особливості тієї льодовикової пори чітко "записані" у каменях Стоктон Бар.

Додатково про камінь
Телеметричний реєстратор цунамі сахалінським фахівц
П'ятнадцять років тому невелика група туристів-ентузі
Про знахідку затонулого багато років тому судна з ван
При цьому швидкість росту окремих частин Антарктиди м
У Салаватском районі Башкирії (100 км південніше Уфи) за
У планах робіт геологорозвідки на найближчі роки дора