close
На главную зі світу геології У далеких зірок знайшли нові екзопланети
Top Panel

Про каміння

315771

ЗНАКИ ЗОДІАКУ - ДАТИ НАРОДЖЕННЯ

in Камні та Зодіак
Аби визначити знак зодіаку по даті нарождення скористайтесь цією невеликою шпаргалкою. Отже дата вашого народження повинна припадати на один із зазначених…
136998

Дорогоцінні камені - назви та фото

in Метали
На сторінці представлені всі назви та фотографії дорогоцінних каменів, про які є інформація на сайті. Більшість каменів має різновиди (наприклад…
41454

Камені по знаках зодіаку

in Камні та Зодіак
Народи найбільших цивілізацій миру тисячоріччями створювали численні й самі оригінальні знакові системи. Саме звідти пішов обкутаний містичною символікою мова…
36010

КАМЕНІ для знака зодіаку ТЕЛЕЦЬ

in Камні та Зодіак
Камені тельця, камені для знака зодіаку телець, дорогоцінні камені талісмани обережи амулети телецкамни для знака зодіаку ТЕЛЕЦЬ: Авантюрин, агат, александрит,…

У далеких зірок знайшли нові екзопланети

Дві нові планети були виявлені в рамках проекту SuperWasp, ціль якого - шукати екзопланети, або небесні тіла, розташовані за межами нашої Сонячної системи

У проекті використовується восьмикамерний телескоп, що покриває величезні ділянки неба, і надчуттєві датчики. Вони дозволяють фіксувати найменше ослаблення блиску зірки, що може свідчити про проходження перед нею планети.

Учені виявили такі "підозрілі об'єкти" і передали отримані дані французьким астрономам на перевірку.

"Щоб виявити ці дві планети, нам довелося "переглянути" більше мільйона зірок, а потім кілька разів провести фільтрацію", - сказав професор Ендрю Коллиер Камерон з університету Сент-Ендрюс у Шотландії.

Виявлені планети названни відповідно Wasp-1b і Wasp-2b. Вони перебувають у сузір'ях Андромеди й Дельфіна.

Екстремальні температури

Одна з них лежить на відстані приблизно в тисячу світлового років від Землі, а друга - майже вдвічі ближче.

Ці планети є, як говорять астрономи, "гарячими юпітерами", тобто масивними тілами, розташованими в безпосередній близькості від своїх зірок.

У Сонячній системі Юпітер перебуває на відстані 700 мільйонів кілометрів від Сонця й робить повний оборот довкола нього за 12 років. А виявлені планети перебувають усього в декількох мільйонах кілометрах від своїх сонць, і роблять оборот навколо них за кілька днів. Тому вони дуже сильно напружені.

Учені думають, що із двохсот планет, виявлених за межами Сонячної системи, нові планети - одні із самих гарячих. Думають, що температура на Wasp-1b перевищує 1800 градусів Цельсия.

У цей час у проекті SuperWasp використовуються два телескопічних роботи в обсерваторіях на Канарських островах і в Південній Африці. Разом вони дозволяють одержати повну картину неба.

Французький спектрограф

По ночах роботи SuperWasp ведуть спостереження за мільйонами різних зірок. Їх ціль - відшукати найменші зміни в яскравості зірки, які можуть указувати на те, що перед нею рухається планета.

Звичайні телескопи не дають такого широкого огляду неба, і ймовірність із їхньою допомогою виявити подібні зміни дуже мала. Але з використанням восьмикамерних телескопів шанси різко зростають.

На початку вересня отримані співробітниками проекту дані були передані швейцарським і французьким астрономам, у розпорядженні яких є потужний спектрограф Sophie.

Він здатний виявити навіть найменші відхилення в русі зірки під впливом гравітаційного поля минаючої повз неї планети.

"Сполучення двох цих інструментів дає разючі результати: телескоп SuperWasp знаходить ці планети й визначає радіус їхнього руху, а спектрограф Sophie підтверджує їхню природу й визначає масу", - говорить учасник проекту Дон Поллакко з університету Белфаста.

Мета проекту SuperWasp - знайти нові далекі планети, які потім можна буде більш детально вивчити.

Після виявлення такої планети, учені вивчають її за допомогою космічних телескопів.

"Це дає можливість прояснити умови на цих планетах", - говорить професор Камерон.

"Відповідно до теоретичних моделей, ці планети повинні мати щільні шари хмар, що складаються з хімічних речовин, які на землі існують у вигляді мінералів - це хризоліт, форстерит, силікат магнію", - додає вчений.

Робота над проектом SuperWasp почалася в 2004 році. У найближчі три роки вчені сподіваються зафіксувати всі минаючі перед своїм сонцем планети в межах видимості телескопічних роботів.

Наприкінці цього року французькі експерти планують доставити на орбіту космічний телескоп Corot.

Він також у стані виявити планети, що рухаються, але потужність його більше, ніж в SuperWasp. Це дає можливість виявляти планети, деяким крупніше, ніж наша Земля


Додатково про камінь
Телеметричний реєстратор цунамі сахалінським фахівц
П'ятнадцять років тому невелика група туристів-ентузі
Про знахідку затонулого багато років тому судна з ван
При цьому швидкість росту окремих частин Антарктиди м
У Салаватском районі Башкирії (100 км південніше Уфи) за
У планах робіт геологорозвідки на найближчі роки дора